KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12594219
nr 1259 4219
Sixten Lundbohm
(1895-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 48, landskap. Olja på pannå, 52x72
Sixten Lundbohm, född 1895, död 1982, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 3 juni 2019
kl 19:01:59
28/5 21:01:05
1.500 kr
30/5 15:00:21